Top 5 parimat Prantsusmaa suusakuurorti

Top 5 parimat Prantsusmaa suusakuurorti

Muidugi ei õnnestu kunagi saavutada täielikku üksmeelt parima Prantsuse suusakuurordi küsimuses, sest kõik nad on nii erinevad! Ja samal ajal pakuvad kõik nad suurepäraseid tingimusi suusatamiseks, kingivad uskumatult kauneid maastikke ja tõelise puhkuse atmosfääri. Mõned kuurordid on ehitatud vastavalt erilisele temaatikale, nende stiil on läbi mõeldud kuni pisiasjadeni, teised säilitavad Prantsuse Alpide loomuliku võlu, mõned on eriti kuulsad oma après-ski poolest. Igal neist on võimalik uhkeldada erakordse suusapiirkonnaga, kus veedate suurepärase aja. Lisaks sellele on kõigil kuurortidel individuaalsed ürituste programmid, mis ei lase teil ega teie pere liikmetel igavleda sõltumata vanusest ja hobidest. Meie pakume aga lühikest ülevaadet Prantsuse viiest populaarseimast ja luksuslikumast suusakuurordist, kuhu minnes te kindlasti ei pettu.

Šamoni (Chamonix)

Šamoni säilitab Alpi kultuuri võlu ja on üks vanimaid Prantsuse suusakuurorte, kus toimusid 1924. aasta olümpiamängud. Hämmastav ja auline Mont Blanc pakub suurepärast maastikku, muutes selle koha tõeliseks paradiisiks suusasporti ja vaatemängulist puhkust armastavatele inimestele. Šamoni on luksuslik ja hubane kuurort, kus kõikidel suusatajatel avanevad suurepärased võimalused, mis omavad suurepärast après-ski võimalust ning pakuvad arvukalt muid tegevusi. Seal on kokku 145 rajad kogupikkusega üle 140 km, mis paiknevad 8 erinevas oru tsoonis Šamonis. Ekstreemsporti armastajad leiavad siit enda jaoks väga järskude ja kiirete laskumiste rajad. Siin on ka suurepärane transpordisüsteem: spetsiaalsed bussid viivad teid mistahes kuurorti. Puhkuse ajaks saab peatuda nii esmaklassilistes šalleedes kui ka rendiapartementides või hotellis.

Top 5 parimat Prantsusmaa suusakuurorti

Tõustes köisraudteed mööda orust tippudeni, saavad reisijad imetleda imelist vaadet Prantsuse, Šveitsi ja Itaalia Alpidele.

Top 5 parimat Prantsusmaa suusakuurorti

Auhuilejatele tasub kindlasti proovida fondüükse - rooga, millega see piirkond tuntuks on saanud.

Kurševell (Courchevel)

Kurševell on osa "Kolme Oru" suusalõikuse ühendatud piirkonnast

Top 5 parimat Prantsusmaa suusakuurorti

Kurševell 1850 on eksklusiivne, populaarne ja hästi läbimõeldud kuurort. Siin leiad lossid ja 5-tärnilised luksuslikud šalleed, mis muudavad selle koha eriti populaarseks pariislaste ja venelaste seas.

Top 5 parimat Prantsusmaa suusakuurorti

Lisaks suusatamisele saate siin nautida suurepärast kööki peenete kohalike restoranide, suurepärase ostlemise ja unustamatute lõõgastavate protseduuridega.

Meribel (Meribel)

Meribel, mis on osa "Kolmest Orust", omab mainet kuurordina suurepärase après-ski võimalusega ning peetakse parimaks kohaks tõelistele hedonistidele. Muide, see koht sobib suurepäraselt nii edasijõudnud suusatajatele kui ka neile, kes alles õppima hakkavad. Esmaklassilised instruktorid teevad kõik vajaliku, et te tunneksite end kindlalt suusalaskumistel.

Top 5 parimat Prantsusmaa suusakuurorti

Peale suusatamise pakub Meribel ka kuumaõhupalli lendusid, mitmeid paradiislikke spaaprotseduure, liustikumatku ning suurepärast toitu. Fondü ja raclette on taas toitude nimekirjas, mida kindlasti nende kohtade külastamisel proovida.

Top 5 parimat Prantsusmaa suusakuurorti

Val d’Isere (Vall d'Isère)

Üks Prantsusmaa populaarseimaid suusakuurorte, mida eriti hindavad noored suusatajad ja lumelaudurid, kes soovivad saada suurepärast füüsilist koormust ja palju eredaid elamusi.

Top 5 parimat Prantsusmaa suusakuurorti

See suur kuurort oli olümpiamängude toimumiskoht 1992. aastal.

Top 5 parimat Prantsusmaa suusakuurorti

Suusapiirkond on piisavalt lai, et rahuldada igasuguseid sportlasi ja tavalisi suusahuvilisi. Koht on tuntud ka äärmiselt aktiivse après-ski poolest. Linnas pole puudust baaridest ja muudest meelelahutusasutustest.

Val Thorens (Val Torens)

See on kõige kõrgem mägine suusakuurort Euroopas ja kõige suurem suusapiirkond. Val Thorens on osa "Kolmest Orust" ning selle paljusus ja kõrgus muudavad kuurordi üheks kõige atraktiivsemaks tõeliste suusaspordi fännide jaoks.

Top 5 parimat Prantsusmaa suusakuurorti

Val Thorens on üks kõige vapustavamaid ja muljetavaldavamaid suusakeskusi, mille eripäraks, peale kõrguse, võib pidada ebaharilikku ümbritsevat keskkonda. Selle laiad nõlvad sobivad igal tasemel suusatajatele ning imeline atmosfäär muudab puhkuse unustamatuks. See kuurort oma suurepärase après-ski ja koerte kelgutamise võimalusega on väga populaarne turistide seas, kes Prantsusmaale külastama tulevad.

Top 5 parimat Prantsusmaa suusakuurorti

Jagage seda postitust oma sõpradega!

Valige oma keel

Valige oma valuuta

Võimaluse korral teisendatakse hinnad teie valitud valuutasse ja näidatakse selles. Valuuta, milles tasute, võib olenevalt teie broneeringust erineda ning rakenduda võib ka teenustasu.