Kõige ilusamad rannad maailmas, millest te pole kuulnud

Kõige ilusamad rannad maailmas, millest te pole kuulnud

Maailma rannajoon ulatub 1,16 miljoni kilomeetri pikkuseks ja hõlmab kümneid tuhandeid randu. Mõned neist, nagu Rio de Janeiro ja Honolulu, on tuntud üle maailma, teised aga on tuntud vaid kohalike elanike seas. Täna meie ülevaates - vähem tuntud, kuid väga ilusad maailma rannad, mis panevad isegi kogenud turiste imestama.

Sisukord

  • Kaunid rannad Euroopas parimateks fotodeks: ;
  • Valge liivaga ja türkiissiniste lainetega: parimad rannad kahe Ameerika jaoks ;
  • "Musta mandri" kuldsete liivadega: Aafrika kõige ilusamad rannad;
  • Maalilised ja puutumatud: maailma kaunimad rannad ja Aasia parimad rannad;
  • Põhjast lõunasse: Venemaa kaunimad rannad.

Kaunid rannad Euroopas parimateks fotodeks

Maailma kauneimate randade edetabelites hõivavad kindlalt esikohad Hispaania Formentera, Kreeka Navagio ja Itaalia Positano. See ei üllata teid? Siis allpool on vähem turistlikud variandid.

Sardiinia kauneim rand - Porto Giunco, Itaalia

Üheksa aragonske ajastu 17. sajandist pärit torniga üleval kõrguval kivisel Porto Giuncol on üle 800 meetri suurune ala - see ei ole isegi hooajal tavaliselt ülerahvastatud. Lai roosakas liivavöönd eraldab mere laguunist, kus elavad roosad flamingod. Baaridest saab osta jooke, rentida lamamistooli ja päikesevarju. Porto Giuncot kroonib 9 meetri kõrgune aragonske ajastu 17. sajandi torn. Lähim linn Porto Giuncost on Villasimius. Cagliarist võtab tee umbes tund aega.

Kõige ilusamad rannad maailmas, millest te pole kuulnud
Allikas

Kreeka imeilus peidetud rand - Aretes, Halkidiki

Kui igal aastal 22 miljonit turisti üle maailma Kreekasse valgub, on raske oodata rahulikkust rannikutelt. Kuid üksildastes männimetsa lahtedes Aretese lahe piirkonnas Halkidikil võite tunda, millised olid Halkidiki enne turismibuumi.

Kõige suuremal rannal on baar, mis on avatud ainult tipphooajal, muudel randadel teenust ei pakuta, seega on parem kaasa võtta kõik vajalik.

Ranna lähedal asub väike hotell ja tavern. Aretes asub 5 km kaugusel Toroni külast mööda asfaltteed, väikese kruusatee lõiguga lõpus.

Prantsuse Pürenee ilusaim rand - Argel-sur-Mer, Languedoc-Roussillon

Arzhel-sür-Meri linnakese 7-kilomeetrine rannariba on autasustatud sinise lipuga ning peetakse üheks maailma puhtaimaks ja parimaks selle Prantsuse rannikuosa randade hulgas. Kellele meeldivad kivikesed, siis veidi kaugemal on Raku 2-kilomeetrine kivine merekallas. Kõige meeldivam on keskmine osa rannast, mille kõrval asub promenaad ja männimets. Peatuda saab just Arzhel-sür-Meri linnas, maalilises katalaani stiilis linnakeses, kus keskuses on hästi säilinud vanad tänavad. Kestab mitte rohkem kui 15 minutit sõita autoga turistlikust Colliourest, mille enda rand pole sugugi nii hea.

Kõige ilusamad rannad maailmas, millest te pole kuulnud
Allikas

Valge liivaga ja türkiissiniste lainetega: parimad rannad kahe Ameerika jaoks

Ipanema, Copacabana või Miami Beach? Need maailma rannad on tuntud ka ilma meieta. Me räägime teistest kahe Ameerika parimatest randadest, mis kuuluvad maailma parimate hulka.

Brasiilia kauneim rand - Fernando de Noronha

Brasiilia hõlmab 50% Lõuna-Ameerika territooriumit - ja selle riigi parimad rannad. Külastage vulkaanilist arhipelaagi Fernando de Noronha, mis asub mandrist tunni ujunemise kaugusel - selle randu peetakse maailma kauneimateks, kuid isegi nende seas esiletõstetud on Sancho laht. Randa alla tuleb minna puidust sildade, järskude treppide ja teravate kivide kaudu. Kuid tulemus on seda väärt: pehme liiv, läbipaistev vesi, lopsakas troopiline taimestik, võimalus ujuda merekilpkonnade, delfiinide, albatrosside ja inimesele ohutute haidede keskel. Eks ole see maailma parim koht? Suurtest Brasiilia linnadest on arhipelaagi juurde kõige lihtsam pääseda lennukiga, seejärel Sancho lahte bussiga.

Kõige ilusamad rannad maailmas, millest te pole kuulnud
Allikas

Maailma kauneim rand kahe ookeani vahel - Cayo de Agua, Venezuela

Venetsueela kauneim rand asub Los Roques'i looduskaitseala äärmises lääneosas, umbes 45-minutilise paadisõidu kaugusel saarest Gran Roque, kohalikust turismikeskusest. Väike Cayo de Agua rannasaar on tuntud maailmas lumivalge liiva, uskumatu sinise merevee ja loodusliku "tammikuna" - liivase madalikuna saarte vahel, millel saab kõndida kahe ookeani vahel. Saarele saab jõuda ekskursiooniga või iseseisvalt, paati rentides.

Olge teadlikud, et looduskaitsealal ei ole mageveeallikaid, kauplusi ega muud infrastruktuuri.
Kõige ilusamad rannad maailmas, millest te pole kuulnud
Allikas

Maailma kauneim ajaloolise varjundiga rand - Playa Ruinas, Mehhiko

El Castillo on iidne maiade tempel Tulumis Yucatáni poolsaarel. Rünkadest, mida ümbritseb troopiline taimestik, võite laskuda väikesele, kaunile rannikule. Et end pildistada ilma rahvamassideta ülemaailmsetest turistidest, tulge enne kella 10 hommikul või pärast kella 16 õhtul. Ülejäänud aja võite veeta maalilisel El Paraiso rannal, mille nimi ("paradiis") räägib ise enda eest. Tulum asub umbes 180 km kaugusel Cancúnist, linna on kõige lihtsam saada autoga või bussiga piirkonna transpordikeskusest - Playa del Carmenist.

Kõige ilusamad rannad maailmas, millest te pole kuulnud
Allikas

Kõige kaunim "piraatide" rand - Dry Tortugas, Florida, USA

Dry Tortugase saarte peamine vaatamisväärsus Mehhiko lahes on Fort Jefferson - kindlus, mis ehitati 19. sajandil võitluseks piraatide vastu. Õrnad valged liivad ulatuvad üle kogu ranniku, sealhulgas ka vana kindluse seinte all. Rahulik türkiissinine vesi ja "Kariibi mere piraatide" atmosfäär annavad Dry Tortugasele seadusliku koha maailma kaunimate randade nimekirjas. Saartele pääsemiseks saab rentida paadi või sõita praamiga Key Westist, teekond ühes suunas võtab aega 2,5 tundi.

Kõige ilusamad rannad maailmas, millest te pole kuulnud
Allikas

Aafrika "musta mandri" kuldsete liivadega: Aafrika kaunimad rannad

Kui räägitakse Aafrika rannikust, siis esimesena tulevad vene turistidele meelde järgmised lemmikud:

  • Egiptus
  • Maroko
  • Tuneesia

Kuid nende riikidega ei piirdu maailma rannapuhkus "musta mandri" kallastel kaugeltki.

Seišellide kauneim rand - Anse Lazio, Mahe

Turism moodustab kuni 50% Seišellide saarte majandusest. Miks? See on selge Anse Lazio postkaardirannal Mahe saarel. Rahulik kristallselge vesi, õrn kaldamine, rikkalik meremaailm - siin veedavad suurepäraselt aega nii sukeldujad kui ka pered lastega üle maailma. Anse Lazio puhkuse broneerimiseks on soovitatav tuba luksushotellis Four Seasons Seychelles. Kui olete saare teisest osast saabumas, oleks mõistlik tulla vara, kuna parkimiskohti on vähe. Edasi ootab teid 20-minutiline alla-tagasi sõit mäelt ja hotelli turvateenistuse läbivaatus.

Kõige ilusamad rannad maailmas, millest te pole kuulnud
Allikas

Maailma kauneim kilpkonna rand - Nosy Iranja, Madagaskar

Nosy Iranja on kaks väikest saart Nosi Be saarestikus, mis on ühendatud pika rägastikuga. Mõõna ajal saab harja mööda ühelt saarelt teisele jalutada - kuid olge tõusude eest ettevaatlik! Nosy Iranja-Be rannikud lummutavad õhukese valge liivaga, kristallselge akvamariinse laguuni veega, rikkaliku troopilise taimestikuga ning võimalusega imetleda merikilpkondi, kes öösiti munevad mune Nosy Iranja-Keli rannas.

Kõige ilusamad rannad maailmas, millest te pole kuulnud
Allikas

Lõuna-Aafrika Vabariigi kauneim rand - Bloubergstrand, Kaplinn

Kaunis Kaplinna Bloubergstrand tõlgitakse kui "rand sinise mäe juures". Valge liiva riba ulatub kogu 48-kilomeetrise rannikuni ja on maailmas tuntud suurepärase vaate poolest Täringmäele, mis kõrgub kobaltsete vete kohal lahes. Tuulises rannikualas on külm ujuda - kuid võite jälgida surfajate ja lohesurfajate trikke, mis lisavad maalilisusele fotogeensust. Lähemal Kaplinnale on mere ääres pikenenud prestiižne piirkond moekate restoranidega, kus saate einestada, nautides eksklusiivset merevaadet.

Kõige ilusamad rannad maailmas, millest te pole kuulnud
Allikas

Maalilised ja puutumatud: maailma kaunimad rannad ja parimad rannad Aasias

Paljud turistid on veendunud, et maailma kauneimad rannad asuvad Aasias. Ei hakka vaidlema - valime lihtsalt lõpmatutest valikutest vähem rahvarohked, maailma kõige inspireerivamate fotode jaoks.

Thai kõige ilusam mitte-turistikas rand - Koh Yao Noi

Kui Phuketi rahvarohked rannad teid ära tüütavad, siis istuge reisilaeval ja suunduge ida poole seiklusele. Phang Nga lahes leiate Ao Phanga lahest kaks saart, mis pole veel turismiinfrastruktuuriga rikutud. Enamikele randadele viib teid tsivilisatsiooni märke näitamata kruusateed mööda, ja tõenäosus teiste puhkajatega üle maailma valge liiva peal kokku puutuda pole nii suur. Tänu turismiinfrastruktuuri arengu piirangutele on saar saanud auhindu Conservation Internationalilt ja National Geographic Travelerilt.

Kõige ilusamad rannad maailmas, millest te pole kuulnud
Allikas

Goa kauneim rand - Ashwem, Goa

Inimeste, hulkuvate koerte ja kõikjal kohatavate lehmade puudumine, puhas liiv ja imelised vaated, tagasihoidlik infrastruktuur, et veeta puhkus loodusega üksinduses mugavalt, on haruldane kombinatsioon Goale, India rannikuriigile. Ashwemi rannas on kõik vajalik olemas - ja kõik tarbetu puudub. Mitte-turismihooajal munevad oliivilestad puhtale peenele liivale Ashwemis oma munad, kelle järglasi võib talvel vees kohata. Piki pikka liivariba kasvavad maalilised kookospalmid ja isegi paabulinna puud. Rannas on parem paigutada end eemale kaljudest, kus võivad olla teravad kivid.

Kõige ilusamad rannad maailmas, millest te pole kuulnud
Allikas

Myanmari kauneim rand - Ngapali

Myanmari parim kuurort, Ngapali, ei ole veel ülekoormatud puhkajatega eri maailma riikidest. Tiheda valge liiva riba on laiali pikenenud 3 km pikkuselt mere ja palmide vahel, moodustades maalilisi lahesid ja väikeseid lahtesid. Aastal 2016 tunnistati rannarand Tripadvisori poolt Aasias parimaks. Hoolimata hotellide ja restoranide rohkusest, on siin isegi tippajal piisavalt ruumi rahulikuks puhkuseks, samas rannateenuste armastajad saavad tellida massaaži või lõunatada ühes merevaatega kohvikus.

Kõige ilusamad rannad maailmas, millest te pole kuulnud
Allikas

Põhjast lõunasse: Venemaa kauneimad rannad

Venemaa hõivab maailmas neljanda koha randade arvult. Üllatunud? Tegelikult ulatub meie riigi rannajoone pikkus 23000 km - ja sellel on mitmeid randu, mis väärivad maailma kauneimateks pidamist.

Venemaa Balti kõige kaunim rand - Jantarnõi, Kaliningrad

Esimene ja tänaseni ainus rand Venemaal, mis on autasustatud maailma auväärse tunnustusega - sinise lipuga, asub Jantarnõis, umbes 50 km kaugusel Kaliningradist. Jaheda, kuid peene mere ääres on liiv väga puhas, rannik on hästi varustatud, sealhulgas piiratud liikumisvõimega inimestele. Turiste ei ole kilomeetrise liivariba peal isegi tipphooajal liiga palju.

Mõnus boonu - võimalus leida tormi järel tükk merevaiku.
Kõige ilusamad rannad maailmas, millest te pole kuulnud
Jantarnõi Kursi saarel. Foto: Belikart / Shutterstock

Musta mere kauneim rand - Beljaus kari, Krimm

Kui soovite puhata rahvamassist eemal ja jääda üksinda imelise Krimmi loodusega, siis teie valik on Tarhankuti neem. Kuulsate kaljude vahel on hajutatud eraldatud rannad, mis valge liiva ja türkiissinise, isegi pärast torme läbipaistva veega on saanud hüüdnimega "Krimmi Maldiivid". Musta mere ja Donuzlavi lahe eraldav Beljausi kari on kahtlemata piirkonna, ja isegi maailma, kõige maalilisem koht.

Neil kari on hotell ja telkimisplats, kuid enamus turiste tulevad siia metslastena, et elada telkides - 10-kilomeetrisel liivaribal leidub kohta kõigile.
Kõige ilusamad rannad maailmas, millest te pole kuulnud
Allikas

Kõige kaunim Vaikse ookeani rannik - Triozere, Primorski krai

Puhas liivariba mere ja magevee järvede vahel mägede jalamil oli pikka aega suletud piiriala. Triozere lahe rannad ei ole täna üleujutatud puhkajatega eri maailma nurkadest, kuid on suurepäraselt varustatud - siin on puhkamise kohad grillimisvõimalusega ja turismitalusid, kus saab ööbida vaatega kuulsale Kruiiseri kaljule. Lahte saab jõuda Nahodkast või Vrangelilt bussi või autoga mööda asfaltteed, millel on lühike kruusatee lõik.

Kõige ilusamad rannad maailmas, millest te pole kuulnud
Allikas

Loodame, et meie ülevaade innustab teid uutele reisidele maailma maalilistele rannikutele. Kõik kõige kasulikum ja huvitavam reisijatele leiate veebisaidilt Travelask.ru.

Toimetaja: Daria Ivanyushkina

Valige oma keel

Valige oma valuuta

Võimaluse korral teisendatakse hinnad teie valitud valuutasse ja näidatakse selles. Valuuta, milles tasute, võib olenevalt teie broneeringust erineda ning rakenduda võib ka teenustasu.