Erakordne sukeldumine Maldiivide köögimaailma kuurortis Milaidhoo

Erakordne sukeldumine Maldiivide köögimaailma kuurortis Milaidhoo

Unikaalne gastronoomiline rännak pakutakse Ba’theli restoranis - maailma ainukeses restoranis, mille menüü on loodud legendarse kaubatee - Vürtside Tee - motiividel alates Indiast Vahemereni. Restorani nimi "Ba'theli" pärineb maldivi keelest divehi ja tähendab spetsiaalset vürtside transportimiseks traditsiooniliselt kasutatavat koormaklaasi. Reisides saarte vahet Bateli laevadega, ei kaubelnud inimesed mitte ainult, vaid levitasid ka teadmisi kaugete riikide, traditsioonide ja köökide kohta kogu haritud Vürtside Tee harustikus.

Erakordne sukeldumine Maldiivide köögimaailma kuurortis Milaidhoo

Maldivi saarestik, olles kaupmeeste vahelise tee vahepunktiks, kes liikusid Indiast ja Indoneesiast Aafrika ja Araabia suunas, sai kiiresti tuttavaks vürtside maailma aaretega nagu kaneel, kardemon, kurkuma, nelk, ingver ja pipar. Ja tänapäeval ärkavad tolleaegsed traditsioonid ellu meie silmapaistvate peakokkade poolt ühel Baa atollil asuvas saarel, kus asub ka Ba’theli.

Väliselt vastab restoran oma nimele: see tundub nagu koosneks kolmest puust laevast, mis kõiguvad türkiissinistel lainetel, millest igaüks on eraldi ruum. Esimene laev on loung-baar, kus on mõnus nautida aperitiivi ja imetleda päikeseloojangut. Teises asub köök - kahtlemata peamine koht, kus toimub kogu võlu. Kolmas laev on restorani peamine ruum, kuhu tullakse mitte ainult sööma, vaid ka läbimatu õhkkonna pärast, mida rõhutab tähtedega kaetud taevas.

Erakordne sukeldumine Maldiivide köögimaailma kuurortis Milaidhoo

Gastronoomiline rännak algab loung-baris signatuurkokteiliga Parrot Fashion, mis koosneb tumedast rummist, väiksest kibedast ja greibimahlast koos spetsiaalse viie vürtsi seguga. Sellele peenele joogile saavad ideaalseks kaaslaseks värvikas päikeseloojang, lainete kohin ja kohalikud suupisted.

Nüüd on aeg liikuda otse restorani. Siin pakutakse külalistele kolme erinevat valikut. Degustatsioonimenüü hõlmab viit kaasaegset Maldivi rooga, millest igaüks on arhipelaagi kultuuripärandi ilming, millele on lisatud peakoka üllatus, sest iga päev valmistab ta midagi uut ja mitte kunagi ei korda end.

À la carte menüüs - kaasaegne esitus traditsioonilistest Maldivi maitsetest erinevate meze, suppide ja salatite variatsioonide kujul. Ja lõpuks, Vürtside Tee motiividega menüüs, kus on esindatud sellised road nagu Indoneesia rindang veiselihast, India tikka biryani ja Lõuna-Aafrika n'yama choma - kõik Maldivi võluvuse puudutusega.

Ba’thelis võite kergesti unustada, mis aasta praegu on, ning peaaegu 5000 aastat tagasi, aega, mil Maldivid ei olnud üks maailma populaarseimaid kuurorte, vaid oluline kaubanduslik keskus. Istuge mugavalt oma laua taga paadil - me hakkame purjetama!

Erakordne sukeldumine Maldiivide köögimaailma kuurortis Milaidhoo

MILAAIDHOO MALDIVES kohta

Milaidhoo Island Maldives – väike kuurortsaar, mille silmatorkavaks omaduseks on kohalike traditsioonide järgimine. 50 kaasaegset basseiniga villat, mis on ehitatud kohaliku arhitekti poolt traditsioonilises Maldivi stiilis, pakuvad kõike vajalikku unustamatuks puhkuseks. Iga külalase soove täitmaks on neil ka isiklik assistent. Lõbustuste hulka kuuluvad erinevad veespordialad, päikesetõusul jooga ja ainulaadse iluga korallriffide snorgeldamine.

Milaidhoo eriliseks uhkuseks on köök: siin asuvad kolm maailmatasemel restorani, sealhulgas kolme traditsioonilise Maldivi paadi kujuline Ba’theli. Selle restorani menüü põhineb traditsioonilistel Maldivi roogadel ning paljud retseptid pärinevad Vürtside Tee meresõidu aegadest.

Milaidhoo on tõeliselt Maldivi kuurort, kus sõna "luksus" saab uued varjundid. Fantaastiline loodus, suurepärane köök ja romantiline õhkkond: delfiinidega jalutuskäigud päikeseloojangul ja piknikud eraldatud liivarannal... Selles imelises kohas täidetakse kõik soovid!

Valige oma keel

Valige oma valuuta

Võimaluse korral teisendatakse hinnad teie valitud valuutasse ja näidatakse selles. Valuuta, milles tasute, võib olenevalt teie broneeringust erineda ning rakenduda võib ka teenustasu.